Važiuoklės remontas

Kas yra važiuoklė?

Važiuoklė – tai tarsi transporto priemonės stuburas, ant kurio laikosi visi jos komponentai, įskaitant variklį, pakabą ir kėbulą. Paprastai važiuoklę sudaro rėmas ir prie jo pritvirtinti įvairūs komponentai – ašys, ratai, pakabos sistema, vairo sistema ir stabdžiai. Optimalus važiuoklės veikimas yra labai svarbus bendram vairavimo potyriui. Jeigu yra problemų su važiuokle, automobilis gali keistai elgtis ant kelio bei sukurti pavojingas bei nesaugias situacijas. Pakabos ir kitų važiuoklės elementų remontas – tikrai labai reikalingas bei svarbus. Jo negalima praleisti.

Kas yra važiuoklės remontas?

Važiuoklės remontas yra vienas dažniausiai pasitaikančių darbų autoservisuose. Važiuoklė: ašys, ratai,
amortizatoriai, stabilizuojančios dalys, vairo mechanizmas – vienas labiausiai nusidėvinčių automobilio
mazgų, kurį nuolat veikia didelės apkrovos. Bet koks važiuoklės gedimas mažina saugumą kelyje, gali
tapti avarijos priežastimi. Be to, netvarkinga važiuoklė sąlygoja kitų detalių greitesnį nusidėvėjimą,
nepatogumus vairuojant automobilį.

Važiuoklės remontas

Kokie važiuoklės gedimai dažniausi?

Važiuoklės remontas reikalingas tuomet, kai girdime garsus sklindančius iš važiuoklės (ūžimas,
barškėjimas, bildėjimas, girgždėjimas), ar jaučiame vibraciją kuri persiduoda į vairą, arba automobilį
traukia į kurią nors pusę paleidus vairą.

Dažniausi genda dalys, kurios labiausiai dėvisi – įvairūs jungiamieji važiuoklės mazgai (šarnyrai), guminės
tarpinės (įvorės), amortizatoriai, ratų guoliai, stabdžių diskai bei kaladėlės. Tos dalys nuolatos dirba,
patiria trintį, apkrovas bei įtampą. Tad natūralu, kad šių mazgų remontas turi būti reguliarus ir yra
būtinas kiekvienam.

Važiuoklės remontas – požymiai, kad jo reikia

Važiuoklės remontas gali būti reikalingas dėl įvairių priežasčių, todėl svarbu žinoti, kokie požymiai rodo, kad jo reikia. Vienas dažniausių požymių yra neįprasti garsai ar vibracija važiuojant. Juos galite pastebėti posūkiuose ar važiuojant tiesiąja.
Kiti požymiai: netolygus padangų nusidėvėjimas, sunkesnis manevravimas ar transporto priemonės valdymas, nestabilumas važiuojant. Be to, jei transporto priemonė buvo patekusi į avariją arba patyrė smūgių, svarbu patikrinti, ar važiuoklė nėra pažeista. Tinkama techninė priežiūra ir reguliarios patikros gali padėti išvengti rimtesnių važiuoklės problemų atsiradimo laikui bėgant. Važiuoklės patikra labai praverčia prieš perkant automobilį arba, jeigu nusprendėte jį įsigyti daužtą, pvz., iš JAV. Patikra Repcar servise parodys ar reikalingas papildomas važiuoklės remontas Vilniuje, kokių dalių restauravimas gali būti naudingas ir ne tik.

Važiuoklės gedimų rūšys

Važiuoklės problemos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, nusidėvėjimo, eismo įvykio ar netinkamos techninės priežiūros. Apžvelkime dažniausias, dėl kurių klientai kreipiasi į Repcar, kai reikalingas važiuoklės remontas.

Korozija

Rūdys apgadina metalines dalis ir jas susilpnina. Dėl korozijos gali atsirasti ir skylės. Korozija plinta dėl drėgmės, kelių druskos ar kitų oksidavimą sukeliančių medžiagų poveikio. Priklausomai nuo to, kiek tos korozijos daug, gali reikėti ir sudėtingo remonto.

Išsireguliavimas

Jei transporto priemonė pateko į įvykį arba važiuodami pataikėte į didžiulę duobę, važiuoklė gali išsiderinti. Dėl to netolygiai dėvisi padangos, kyla saugos problemų. Norint iš naujo sureguliuoti važiuoklę, reikia specialios įrangos ir profesionalių žinių.

Įtrūkimai arba įlenkimai

Dėl stiprių smūgių ar susidūrimų važiuoklė gali įtrūkti arba sulinkti, taip pažeidžiant automobilio konstrukcijos vientisumą. Tokio tipo pažeidimus paprastai sunkiau pašalinti, o kai kuriais atvejais gali prireikti visiškai keisti ištisus mazgus.

Amžius

Laikui bėgant dėl nuolatinių įtampų ir apkrovų, kurias važiuoklė patiria dalyvaujant eisme, ji dėvisi. Dėl to, įvairiose vietose gali atsirasti nedidelių įtrūkimų arba susilpnėjimų, o tai sukelia rimtas problemas. Prevencinė techninė priežiūra ir reguliarūs patikrinimai gali padėti aptikti susilpnėjusias bei pasenusias vietas. Tada važiuoklės remonto kainos bus draugiškesnės nei susidūrus su didele problema.

Apskritai važiuoklės problemų tvarkymo trukmė bei kaštai gali labai skirtis, priklausomai nuo pažeidimo priežasties ir masto. Svarbu, kad bet kokias galimas problemas patikrintų ir suremontuotų kvalifikuotas specialistas.

Kaip dažnai reikia atlikti važiuoklės remontą?

Viskas priklauso nuo to kaip yra eksploatuojamas automobilis: Pirmiausia, kiek daug Jūs nuvažiuojate.
Antra kokia kelių būklė kuriais automobilį eksploatuojate. Trečia kokias dalis naudojate kai atliekate
važiuoklės remontą. Kuo daugiau važinėjate, kuo prastesnė kelių būklė ir kuo prastesnės kokybės
atsarginės dalys – tuo dažniau teks tvarkyti važiuoklės mazgus.

Profesionalus važiuoklės remontas

Ar jums reikalingas važiuoklės remontas? Tada užsukite į Repcar, adresu Laisvės pr. 78-214B, Vilnius. Čia atliksime atsakingą apžiūrą bei diagnostiką, kad galėtume pasiūlyti optimaliausius sprendimus. Paprastai procesas vyksta taip:

  1. Patikra. Pirmiausia kruopščiai apžiūrime, ar važiuoklė nėra pažeista. Tam gali prireikti naudoti matavimo įrangą, specialų stendą ir kompiuterinę įrangą.
  2. Sudaromas planas. Remdamasis apžiūros bei diagnostikos rezultatais, technikas parengs remonto planą. Galime pasiūlyti restauravimą, lyginimą arba pakeitimą, naujų komponentų suvirinimą arba silpnų vietų sutvirtinimą.
  3. Išardymas. Kitas žingsnis – išardyti pažeistą transporto priemonės vietą. Tam gali tekti nuimti tam tikrus mazgus, išardyti pakabą ar kažką demontuoti, kad būtų galima pasiekti tvarkomas važiuoklės dalis.
  4. Remontas. Priėjus prie pažeistos vietos, Repcar technikas gali pradėti remontą. Priklausomai nuo pažeidimo masto, gali tekti naudoti hidraulinę įrangą važiuoklei ištiesinti arba virinti.
  5. Surinkimas. Baigus remontą, viskas vėl surenkama.
  6. Reguliavimas. Siekdamas užtikrinti, kad viskas veiktų teisingai, technikas atliks važiuoklės sureguliavimą.

Kas įeina į važiuoklės remonto kainą?

Važiuoklės remonto kaina gali skirtis priklausomai nuo problemos masto ir konkrečių remonto darbų, kuriuos reikia atlikti. Yra ir viena už kitą sudėtingesnių važiuoklės sistemų, pvz., legendinės Citroen pakabos arba aktyvios ir adaptyvios modernių automobilių bei sportinių automobilių sistemos. Toks važiuoklės remontas reikalauja itin didelių žinių bei įrangos. Repcar tai gali pasiūlyti!

Paprastai į remonto kainą įeina problemos pašalinimui reikalingos dalys ir darbas. Kai kurie įprasti remonto darbai, kurie gali būti įtraukti į važiuoklės remonto kainą, yra: suvirinimas, sulenktų dalių tiesinimas, pažeistų komponentų keitimas, detalių nuėmimas, skysčiai ir ne tik.

Be šių remonto darbų, į kainą taip pat gali būti įskaičiuota bet kokių būtinų suvedimo ar balansavimo paslaugų kaina, siekiant užtikrinti, kad važiuoklė būtų tinkamai sureguliuota ir subalansuota. Svarbu pažymėti, kad Repcar visada jums pateiks darbų sąmatą prieš pradedant. Atlikus diagnostiką ir tikrai žinant problemą iš karto pasakysime, kokių išlaidų galima tikėtis bei kokie bus terminai.

Rekomenduojame:

Neužleiskite važiuoklės, nuo to priklauso Jūsų ir Kitų eismo dalyvių saugumas.