Variklio remontas

Kas yra variklio remontas?

Bene dažniausia variklio gedimų priežastis yra ilgalaikis variklio darbas aukštomis apsukomis. Tad jei atsiranda bent viena iš šių problemų, varikliui reikalinga diagnostika ir remontas, kurį pageidautina atlikti kuo greičiau, priešingu gali tekti atlikti variklio kapitalinį remontą, kuris kainuos ženkliai daugiau.

Vidaus degimo variklis yra tarsi jūsų automobilio širdis, todėl, kaip ir bet kurį kitą gyvybiškai svarbų organą, jį reikia tinkamai prižiūrėti ir tvarkyti. Reguliariai netikrinant ir neremontuojant net ir geriausias variklis genda ir sukelia nepatogumų bei iškelia poreikį daryti brangiai kainuojantį remontą. Tiesa, gedimų nutinka ir remonto reikia net ir dėl visiškai nenumatytų situacijų. Bet kokiu atveju, variklio remontas turi būti atliekamas profesionaliai bei atsakingai. Tik tada rezultatai jus tenkins.

Mūsų remonto dirbtuvėse siūlome platų paslaugų spektrą – nuo diagnostikos ar smulkių darbų neardant iki restauracijos ar kapitalinio remonto. Visa tai Repcar meistrai daro tam, kad jūsų variklis dirbtų kuo efektyviau. Mūsų komanda turi žinių ir įrankius, kad darbą atliktų tinkamai. Dirbame su visų markių ir modelių automobiliais, tiek europiniais, tiek atvykusiais iš JAV, istoriniais ir ne tik!

Variklio susidėvėjimo požymiai

Kai kalbama apie variklio susidėvėjimą, yra keletas požymių, kuriuos galite pastebėti ir patys, tiesiog važiuodami. Tam net nebūtina diagnostika (nors ji įtarimus patvirtina).

Vienas iš dažniausių požymių – sumažėjusi variklio galia arba akceleracijos praradimas. Taip pat galite pastebėti, kad variklis dirba netolygiai arba skleidžia neįprastus garsus, pavyzdžiui, kalena. Kitas variklio susidėvėjimo požymis – labai išaugusios kuro sąnaudos arba padidėjęs išmetamųjų dujų kiekis.

Be šių požymių, taip pat galite pastebėti problemų dėl tepalo, pavyzdžiui, sumažėjusį alyvos slėgį arba pasikeitusią alyvos spalvą ar konsistenciją. Jei matote, kad automobilis labai dūmina, tai irgi gali byloti apie variklio problemas. Galiausiai, jei prietaisų skydelyje užsidega įspėjamosios lemputės arba variklis elgiasi keistai, tai gali būti dar keli nusidėvėjimo požymiai.

Svarbu į tai žiūrėti rimtai ir kuo greičiau registruotis patikrai. Nepaisydami variklio nusidėvėjimo, ateityje susidursite su rimtesnėmis ir brangiau kainuojančiomis problemomis. Tada automobilių variklių remontas bus brangesnis arba visai neįmanomas. Beliks tik jį keisti.

Iš kur žinoti, kada metas keisti variklį?

Kai kada labiausiai apsimoka nebe rimtas ar net kapitalinis variklio remontas, o jo keitimas. Nustatyti, kada laikas keisti variklį, gali būti sudėtinga. Štai, keli bendri požymiai, kurie gali apie tai byloti:

Variklio remontas ir aptarnavimas 1

Taip pat visi varikliai yra labai jautrūs degalų kokybei, ypač jei jame yra kietų priemaišų. Tokiu atveju
degalų sistemos dalys greitai užsikemša ir susidėvi.

Dažnos gedimų priežastys yra banalus mazgų susidėvėjimas, ko pasekoje vienas gedimas gali peraugti į
itin brangų kapitalinį remontą.

Kasdieninė automobilio apžiūra ir esamos techninės būklės įvertinimas padės, jei ne užkirsti , tai
pastebėti pirmuosius gedimų požymius ir laiku kreiptis automobilių servisą.

Variklio remontas ir aptarnavimas 2

Kaip prižiūrėti variklį?

Variklio techninė priežiūra yra labai svarbi siekiant užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir patikimumą.

Patarimai, kaip prižiūrėti benzininį variklį:

  • Reguliariai keiskite tepalus. Tai vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pasirūpintumėte varikliu. Laikykitės gamintojo nurodyto grafiko ir naudokite aukštos kokybės tepalus.
  • Reguliariai keiskite oro filtrą. Nešvarus oro filtras gali apriboti oro srautą ir sumažinti variklio našumą. Reguliariai jį tikrinkite ir prireikus pakeiskite.
  • Naudokite aukštos kokybės degalus. Nepilkite neaiškios kilmės kuro.
  • Patikrinkite aušinimo sistemą. Aušinimo sistemos darbas yra labai svarbus, atsakingas už temperatūros reguliavimą.
  • Reguliari techninė priežiūra. Laikykitės gamintojo rekomenduojamo tokių elementų kaip uždegimo žvakės, diržai ir žarnos techninės priežiūros grafiko. Tai ignoruodami kenkiate savo auto motorui bei mažinate ilgaamžiškumą.

Patarimai, kaip prižiūrėti dyzelinį variklį

  • Reguliariai keiskite alyvą. Kaip ir benzininiams, dyzeliniams varikliams labai svarbus savalaikis tepalų keitimas.
  • Palaikykite švarią degalų sistemą. Dyzelinių degalų purkštukai ilgainiui gali užsikimšti. Gali atsirasti nuosėdų ir cilindrų viduje.
  • Patikrinkite oro filtrą. Užterštas oro filtras gali sumažinti oro srautą į variklį ir dėl to sumažėja našumas.
  • Patikrinkite aušinimo sistemą. Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį ir įsitikinkite, kad nėra nuotėkio.
  • Reguliari techninė priežiūra. Laikykitės gamintojo rekomenduojamo techninės priežiūros grafiko, pavyzdžiui, degalų filtrų, žvakių ir diržų keitimui.

Variklio remontas: nuo diagnostikos iki priežiūros

Bet kurio automobilio, nesvarbu ar tai Volvo, Subaru, VW, Opel, Audi ar BMW, variklio remontas yra sudėtingas procesas, apimantis daugybę etapų ir metodų. Viskas prasideda nuo problemos išaiškinimo ir įvardinimo. Tai apima pagrindinės problemos priežasties nustatymą. Tam naudojame kompiuterinę diagnostiką, vizualinę apžiūrą ir kitus metodus.

Nustačius problemą, galima pradėti remonto procesą. Pats variklio remontas gali būti įvairus – nuo nedidelio reguliavimo iki kapitalinio. Dažniausiai pasitaikantis variklio remontas apima susidėvėjusių dalių, pavyzdžiui, diržų, žarnų ir filtrų, keitimą, taip pat variklio vidaus komponentų restauravimą, valymą. Rečiau pasitaiko valdymo blokų ar turbinų keitimai.

Atlikus variklio bloko remontą, negalima pamiršti apie priežiūrą. Reguliaresni aptarnavimai bei atsakingas elgesys padės išvengti rimtų problemų ateityje.

Repcar servisas, kur atliekamas variklio remontas, yra įsikūręs adresu Laisvės pr. 78-214B, Vilnius. Čia atvykus, jus priims profesionalūs meistrai bei skirs rimtą dėmesį problemos analizei bei pateiks įžvalgas ir patarimus. Repcar servise yra visa reikalinga technika bei įrankiai, kurių reikia variklio remontui. Galėsime išardyti detales, prieiti prie problemos, pakeisti susidėvėjusias dalis, įstatyti naujas, atlikti kitus, reikalingus darbus.

Remontuojant variklį neretai paaiškėja, kad yra ir gretutinių problemų – su išmetimo sistema, su elektronika arba važiuokle bei transmisija. Jums bus patogu žinoti, kad visus šiuos darbus galės atlikti mūsų komanda. Pasirūpinsime, kad po apsilankymo Repcar servise, jūsų automobilis veiktų idealiai!

Kas įeina į variklio remonto kainą?

Variklio remontas ir paslaugos kaina – labai individualūs dalykai. Patys paslaugų įkainiai gali skirtis priklausomai nuo net kelių dalykų.

Tai yra variklio pažeidimo mastas, reikalingas remonto tipas, automobilio markė ir modelis bei pačio priėjimo ir būtinųjų darbų sudėtingumas. Savaime suprantama, kad variklio remonto kaina taip pat priklausys nuo detalių, kurias keisite, kainos.

Nepamirškite ir to, kad prieš remontą paprastai atliekama ir diagnostika, o atliekant darbus keičiami filtrai, išpilami ir perpilami skysčiai, Prieš sutinkant atlikti bet kokius darbus, svarbu gauti išsamią sąmatą. Ją Repcar servisas Vilniuje tikrai pateiks. Žinojimas padės išvengti netikėtumų ir leis geriau įvertinti sprendimo naudą.

Kada reikia nedelsiant kreiptis  į autoservisą?