Vairo kolonėlių / vairo stiprintuvo siurblių remontas

Vairo kolonėlė yra svarbi automobilio valdymo sistemos dalis, užtikrinanti, jog vairuotojui sukant vairą atitinkamai būtų pasukami ir automobilio ratai. Vairo kolonėlės dėka priekiniai automobilio ratai sinchroniškai pasisuka ta pačia kryptimi, kuria sukamas vairas. Yra 2 skirtingo veikimo principo vairo kolonėlės: hidraulinės ir elektrinės.

Hidraulinės sistemos veikimo principas: siurblys sukuria hidraulinės alyvos slėgį vairo stiprintuvo sistemoje, alyva su slėgiu patenka į vairo kolonėlę, didelio slėgio pagalba hidraulinė sistema padeda vairuotojui lengviau pasukti vairą. Ir vis dėlto ji turi vieną trūkumą – ji gali veikti tik esant užvestam varikliui. Bet šis klausimas buvo išspręstas sukūrus elektrinę vairo stiprintuvo sistemą.

repcar-paslaugos-image (17)

Kada reikalingas vairo kolonėlės remontas?

Jeigu vairuojant automobilį pastebėjote, kad vairas pradėjo sunkiai suktis ir pasukus negrįžta į pradinę padėtį, vairo mechanizme atsirado mušimas, ant vairo kolonėlės arba vairo traukių matote hidraulinio skysčio dėmes, reikia vykti į autoservisą – važiuojant prastai valdomu automobiliu nesaugu.

Kad išvengtumėt brangaus vairo kolonėlės remonto, reikia periodiškai tikrinti automobilį autoservise. Vairo kolonėlės mechanizmas nuo aplinkos poveikio yra apsaugotas apsauginiais gaubtais, plyšus apsauginiam gaubtui į kolonėlės mechanizmą nuo kelio paviršiaus patenka smėlis, purvas, vanduo, druskos. Laiku nepastebėjus vairo kolonėlės apsauginės gumos plyšimo bei nepakeitus apsauginio gaubto ir toliau eksploatuojant automobilį, patekęs purvas labai greitai sugadins pačią vairo kolonėlę. Iš vairo kolonėlės šonų  arba pro viršutinį vairo kolonėlės riebokšlį gali pradėti bėgti hidraulinis skystis. Taigi labai svarbu periodiškai atlikti automobilio patikrą, kad laiku pastebėtume ir pakeistume plyšusią vairo kolonėlės apsaugą.

Užsiregistruokite automobilio remontui

Užpildykite formą apačioje ir netrukus susisieksime!

Užsiregistruokite automobilio remontui

Užpildykite formą apačioje ir netrukus susisieksime!