Generatorių remontas

Neužsiveda automobilis? Sukate automobilio raktelį, o jis atsisako užsikurti? Reikalingas starterio remontas? Ką daryti, kad automobilis nestreikuotų ir tarnautų kuo ilgiau? Starteris ir generatorius – vieni svarbiausių elementų bet kuriame automobilyje. Būtent jie „pasiima“ didelę dalį apkrovimo, kad automobilis galėtų veikti. Tačiau, gana dažnai starterio darbas automobiliuose pradeda streikuoti ir starterių remontas neišvengiamas.

Generatorių remontas periodiškai reikalinga procedūra mūsų automobiliams. Taip yra, todėl, kad generatoriaus elementai yra labai apkrauti darbu. Judant automobilio generatoriui tenka atlikti net iki 15000 apsisukimų per minutę. Toks apkrovimas dažnai iššaukia generatorių gedimus, kuriems reikalingas generatoriaus remontas.

Generatorių / starterių remontas

Generatorių remontas. Kada jis atliekamas?

  • Generatorius nebegamina elektros. Taip gali nutikti nutrūkus grandinei, sulipę šepetėliai, srovės reguliatoriaus gedimai, silpnas diržo įtempimas ir kt.
  • Generatorius nepateikia tiek energijos, kiek reikia akumuliatoriui.

Kokios dažniausiai pasitaikančios starterio gedimo priežastys?

Priežastys, dėl kurių reikalingas starterių remontas, gali būti įvairios:

  • Važiavote duobėtame kelio ruože arba nuvažiavote nuo kelio, įstrigote didžiulėje purvinoje baloje ir užgesote, tačiau nenuleidote rankų ir išvažiavote su starterio pagalba. Būtent dėl tokio neatsargaus manevro starteris gali pradėti streikuoti.
  • Dažna starterio gedimo priežastis yra labai banali – oro sąlygos. Permainingų orų kaita – išbandymas ne tik žmonėms, bet ir automobiliams.
  • Gali būti, kad automobilio variklis sunkiai užsiveda ir kiekvieną kartą bandant užvesti starteris patiria perkrovas, todėl atsiranda didelė rizika jam subyrėti anksčiau laiko.

Kam labiausiai reikia starterių ar generatorių remonto?

Beveik nepriklausomai nuo markės ir modelio, įvairių tipų automobiliai gali būti labiau linkę į starterio ar generatoriaus problemas. Pavyzdžiui, kai kurių europietiškų prabangių markių automobilių elektros sistemos gali būti sudėtingesnės ir labiau apkrauna šiuos komponentus. Iš kitos pusės, kai kurių, didelės kubatūros amerikietiškų automobilių varikliai gali reikalauti daugiau galios iš generatoriaus.

Be to, senesniuose automobiliuose šie gedimai gali būti dažnesni dėl laikui bėgant atsirandančio elektros sistemų susidėvėjimo. Svarbu pasikonsultuoti su specialistu, kad būtų nustatytos visos konkrečios problemos, kurios gali turėti įtakos šios sistemos veikimui. Generatorių remontas kone vienodai dažnas tiek dyzelinių, tiek benzininių automobilių sferoje.

Kas padeda apsisaugoti nuo starterių ar generatorių problemų?

Reguliari techninė priežiūra (aptarnavimas) ir priežiūra gali padėti išvengti starterio ar generatoriaus problemų. Reguliariai tikrinkite akumuliatorių, kad įsitikintumėte, jog jis visiškai įkrautas ir tinkamai veikia.

Elektros jungtys turėtų būti švarios ir tvirtai sujungtos, kad išvengtumėte korozijos. Taip pat svarbu laikytis gamintojo rekomenduojamo šių komponentų techninės priežiūros grafiko, kuris gali apimti tokius dalykus kaip tepalų keitimas ar diržų keitimas. Galiausiai, neperkraukite savo automobilio elektros sistemos ir neperspauskite su žibintų, garso sistemos ar kitos elektronikos naudojimu, kol variklis yra neužvestas.

Kaip išspręsti generatorių ir starterių problemas?

Rinkdamiesi specialistą ar servisą, kuris atliks starterio ar generatoriaus remontą, negalvokite tik apie tai, kaip paslaugą gauti kuo mažesne kaina. Ieškokite specialisto ar komandos, kuri turi patirties ir žinių, kaip dirbti su įvairių tipų užvedimo bei elektros sistemomis bei naudoja kuo geresnę įrangą. Repcar atitinka visus šiuos kriterijus!

Mūsų servisą rasite adresu Laisvės pr. 78-214B, Vilnius.