Autodiagnostika

Kompiuterinė diagnostika – tai tarsi pirminė apžiūra bei tyrimai automobiliui. Jeigu žmogui net ir pats geriausias daktaras kai kada mažai ką gali pasakyti be tyrimų analizės, taip ir patys geriausi meistrai turi pasinaudoti automobilių diagnostika, kad tiksliai žinotų, kokios yra problemos. Kadangi modernūs automobiliai yra itin techniškai sudėtingi bei turi daugybę elektroninių komponentų, tikslus problemos nustatymas įmanomas tik su automobilio kompiuterine diagnostika. Ją turėtų atlikti profesionalus meistras, kuris turi įgūdžius, žinias bei supratimą. Tik tokiu atveju galima iš karto tikėtis sprendimo.

Automobilių kompiuterinė diagnostika atliekama ir Repcar servise, kurį rasite adresu Laisvės pr. 78-214B, Vilnius. Čia taip pat daroma:

Kam reikalinga autodiagnostika?

Pastebėjote, jog automobilio prietaisų skydelyje užsidegė indikatorius rodantis jog sistemoje yra gedimas, arba pasikeitė automobilio važiavimo savybės (sumažėjo trauka, netolygiai dirba variklis, per aukštos apsukos, padidėjo dūmingumas ir t.t.). Jūsų automobiliui reikalinga kompiuterinė diagnostika išsiaiškinti gedimus bei juos pašalinti.

Automobilių diagnostika būtina visiems, kurie nori užtikrinti, kad jų transporto priemonė veikia tinkamai. Būtent ji labiausiai padeda išvengti galimų problemų. Ši paslauga ypač svarbi ir žmonėms, kurie turi senesnes transporto priemones, nes šie automobiliai yra labiau linkę į gedimus, ir naujesniems automobiliams bei išskirtinių modelių turėtojams, kur problemos gali būti labai unikalios ar menkai pažįstamos. Be to, tiems, kurie savo transporto priemones naudoja komerciniais tikslais, pavyzdžiui, kurjeriams ar pavežėjams, gali prireikti reguliariai atlikti diagnostiką, kad jų automobiliai yra saugūs bei patikimi.

Mūsų atliekama diagnostika automobiliams praverčia ir prieš pirkimą. Pirminė diagnostinė patikra gali padėti nustatyti bet kokias automobilio problemas prieš jums darant investiciją, todėl pirkėjas gali priimti geriausią sprendimą ir derėtis dėl teisingos kainos. Tokia galimybe pasinaudoti yra jūsų teisė ir diagnostikos kaina gali padėti išvengti didelių nuostolių netolimoje ateityje.

Galiausiai, kiekvienas, kuris nori užtikrinti, kad jo automobilis veiktų sklandžiai ir saugiai, turėtų apsvarstyti galimybę reguliariai atlikti diagnostiką. Ši paslauga gali padėti anksti nustatyti galimas problemas, todėl galima laiku atlikti remontą ir išvengti brangių gedimų ateityje. Kadangi modernūs automobiliai turi daug įvairių mechanizmų, plika akimi ar ausimi tikrai nepavyks visko nustatyti. Kai kada rimtos problemos apie save praneša tik prisijungus kompiuterį. Jeigu jos neidentifikuojamos, jūsų automobilis lėtai nuo to kenčia.

Kompiuterinė diagnostika

Kaip daroma kompiuterinė diagnostika?

Kompiuterinė automobilių diagnostika paprastai atliekama prijungiant išorinį kompiuterį ar specialų skaitytuvą prie transporto priemonės borto kompiuterio sistemos. Šis įrankis leidžia technikui gauti informaciją apie automobilio variklį, pavarų dėžę ir kitas sistemas, įskaitant visus išsaugotus klaidų kodus arba diagnostikos sutrikimų kodus (DTC). Tiesa, kiekvienas automobilis gali turėti kiek skirtingą aptarnavimo mechanizmą. Tam, kad galėtų atlikti pakeitimus, meistrai turi žinoti, kaip įeiti į vadinamąjį diagnostikos režimą su jūsų automobiliu.

Dažniausiai technikas prijungia skenerį prie automobilio borto diagnostikos – OBD prievado, kuris paprastai yra po prietaisų skydeliu vairuotojo pusėje. Prijungus skenuoklį, jis susijungia su automobilio borto kompiuterio sistema ir suranda visus išsaugotus klaidų kodus ar kitus svarbius duomenis. Autodiagnostika daroma naudojant specializuotą programinę ir techninę įrangą.

Tuomet technikas išanalizuos duomenis, kad nustatytų priežastis, dėl kurių yra problemos. Priklausomai nuo jų rimtumo, gali prireikti atlikti papildomus patikrinimus, kad pavyktų patikslinti bėdos kilmę.

Radus techninę problemą, galima imtis jos šalinimo darbų.

Kodėl verta atlikti automobilių diagnostiką jūsų automobiliui?

Pasidalinsime konkrečiais pavyzdžiais, kaip automobilinė diagnostika padeda realiose situacijose. Vertėtų nepamiršti, kad diagnostika yra vienodai efektyvi visų markių ir modelių automobiliams, nesvarbu ar tai – BMW, Audi, VW, Mercedes-Benz, Volvo, Škoda, Renault ar kitų markių transporto priemonė.

Check Engine lemputė – ši lemputė yra vienas iš dažniausių požymių, rodančių, kad jūsų automobilis gali turėti problemų. Automobilio diagnostika Vilniuje, Repcar servise gali padėti nustatyti pagrindinę problemos priežastį. Ją iš karto ir pasiūlysime pašalinti.

Labai suprastėjusi kuro ekonomija – jei pastebėjote, kad sumažėjo jūsų automobilio degalų naudojimo efektyvumas, tai gali būti susiję su įvairiomis, mažiau ar daugiau rimtomis problemomis. Pavyzdžiui, užsikimšo oro filtras, galbūt tik krito slėgis padangose arba atsirado rimta kuro sistemos problema. Tik autodiagnostika leidžia tiksliai pamatyti, kas, kur, kaip ir kodėl neveikia ar sugedo. Ši problema būdinga ir dyzelinių, ir benzinu varomų automobilių pasaulyje.

Šiuolaikiniuose automobiliuose įrengtos sudėtingos elektros sistemos, kuriose problemos yra labai sunkiai tvarkomo. Autodiagnostika gali padėti nustatyti akumuliatoriaus, generatoriaus, starterio ir kitų elektrinių komponentų problemas. Jų gali būti labai įvairių, tad tik diagnostika leidžia greitai ir paprastai matyti tikslią priežastį.

Transmisijos problemos – jei nesiimama skubių priemonių, pavarų dėžės problemos tampa brangiai tvarkomos ar net pavojingos. Diagnostika gali padėti nustatyti transmisijos problemas, pavyzdžiui, kodėl bėgiai persijungia lėčiau, neįsijungia, kodėl neveikia kažkurios pavaros ir taip toliau.

Stabdžių sistemos problemos – stabdžių sistema yra labai svarbi jūsų automobilio saugumui. Ją sudaro ne tik pagrindiniai komponentai, bet ir daug delikačios elektronikos. Todėl tik autodiagnostika gali padėti tiksliai identifikuoti esmę. Meistrai atpažins ESP, ABS problemas arba pamatys, jog reikia keisti kaladėles.

Paslaugos kaina ir trukmė

Automobilių diagnostika kaina ir trukme tikrai nereikalauja daug. Dažniausiai skiriasi tik laikas, kurio reikia norint viską tiksliai nustatyti, o tai jau daugiau susiję su individualiomis automobilio problemomis. Vidutiniškai standartinis diagnostinis testas gali trukti nuo kelių minučių iki valandos. Laiką prailgina, jeigu kodas rodo abstrakčią problemą, tad mechanikui reikia naudotis papildoma įranga ar atlikti papildomus veiksmus, kad ją lokalizuotų.

Visada ieškokite geriausios kokybės už savo mokamus pinigus. Jeigu jus domina kokybiška auto diagnostika, o jūsų lokacija yra Vilnius, atvykite į Repcar servisą, kur atliksime diagnostiką ir iš karto pasiūlysime sprendimus. Repcar, rasite adresu Laisvės pr. 78-214B.