Aušinimo sistemos remontas

Aušinimo sistema palaiko optimalų automobilio variklio temperatūrinį režimą. Ji šilumos perteklių atiduoda į aplinką, apsaugo nuo perkaitimo variklio cilindrų sieneles ir patį variklį nuo nekontroliuojamo savaiminio kuro mišinio užsidegimo. Reikia nuolat stebėti, kad aušinimo skysčio temperatūra sistemoje siektų nuo 85°C iki 95°C.

Tokia ji turi būti nepriklausomai nuo aplinkoje esančios temperatūros, variklio apkrovos ir jo sūkių dažnio. Pastebėjus aušinimo sistemos temperatūrinių režimų pokyčius, reikalinga aušinimo sistemos patikra, o nustačius gedimą – aušinimo sistemos remontas.

Kada reikalingas aušinimo sistemos remontas?

Aušinimo sistemos remontas reikalingas, kai vyksta pastovus aušinimo skysčio perkaitimas ar peršalimas; sumažėjus aušinimo skysčio lygiui dėl atsiradusio nutekėjimo; atsiradus pašaliniams arba intensyvesniems garsams iš siurblio. Siekiant išvengti bereikalingo aušinimo sistemos remonto, reikia pastoviai stebėti sistemos temperatūrinį režimą, o periodinio aptarnavimo metu į sistemą pripilti reikiamą kiekį aušinimo skysčio.

Aušinimo skystį reikia pasirinkti pagal automobilio gamintojo rekomendacijas, todėl geriausia šiuo klausimu pasikonsultuoti su specialistais. Netinkamai parinktas aušinimo sistemos skystis gali tapti aušinimo sistemos remonto priežastimi. Svarbu nepamiršti, dar vieno faktoriaus, dėl kurio aušinimo sistemos remontas tampa būtinybe – tai aušinimo sistemos senėjimas (nusidėvėjimas).

Nusidėvėjimas ir bloga aušinimo sistemos būklė gali sukelti daugumos detalių koroziją. Pastebėjus aušinimo skysčio nutekėjimą iš aušinimo sistemos, geriausia iš karto registruotis į autoservisą aušinimo sistemos remontui. Netinkama aušinimo sistemos būklė gali lemti greitą variklio gedimą ir nenumatytas sąnaudas.

Jei aušinimo sistema nėra veiksminga arba veikia įtartinai, geriausia atlikti automobilio diagnostiką, kuri parodytų ar reikalingas aušinimo sistemos remontas.

Užsiregistruokite automobilio remontui

Užpildykite formą apačioje ir netrukus susisieksime!

Užsiregistruokite automobilio remontui

Užpildykite formą apačioje ir netrukus susisieksime!