Aliuminis – kitoks nei visi metalai. Jis 3 kartus lengvesnis už plieną, jo tankis mažesnis, jis geras elektros ir šilumos laidininkas, jį lengva apdirbti (galima atpjauti, lenkti, štampuoti, frezuoti, štampuoti), jis atsparus korozijai. Šiam metalui reaguojant su deguonimi, paviršius apsitraukia tvirta plono oksido Al2O3 plevele. Aliuminio suvirinimas ypatingas tuo, kad paties aliuminio lydimosi temperatūra yra žema, tačiau aliuminio oksido – aukšta.
Aliuminio suvirinimui reikia ne tik tinkamos įrangos, žinių, bet ir įgūdžių, šiek tiek kitokių, nei dirbant su paprastais metalais. Jei nesate profesionalas, o suvirinti reikia gerai ir gražiai, nenorite investuoti į įrangą ir medžiagas, tada geriausia kreiptis į profesionalus, kurie dažnai specializuojasi tik aliuminio suvirinime. Jei nusprendėte tai daryti savo jėgomis, atkreipkite dėmesį, kad yra 3 populiariausi aliuminio suvirinimo būdai:
- Suvirinimas pusautomačiu;
- Suvirinimas aliuminio elektrodais;
- Suvirinimas TIG būdu su specialiu AC/DC aparatu.
Suvirinimas pusautomačiu (su aliuminio viela) – vienas paprasčiausių būdų. Minusas tas, kad suvirinimas pusautomačiu nebus preciziškas, o suvirinti nedideles, smulkias, plonas detales gali ir nepavykti. Tačiau puikiai galite virinti skardas ir lakštus. Jums reikės MIG/MAG aparato, argono dujų, vielos, skirtos aliuminiui virinti. Taip pat prieš virinant, reikėtų pasikeisti ir vielos kanalo šarvą degiklyje į specialiai aliuminiui skirtą. Jei turite automatinio valdymo suvirinimo aparatą, pvz MinarcMig EVO 200, kuris turi specialią programą aliuiminiui virinti, reikės tik išsirinkti metalą ir nustatyti metalo storį, ir galėsite virinti.
Suvirinimas aliuminio elektrodais – žymiai sudėtingesnis, o pati siūlė išeina ne tokia graži kaip virinant pusautomačiu. Aliuminio elektrodai greičiau sudega, labiau limpa, juos sunkiau naudoti, todėl prieš virinant reikėtų pasitreniruoti, kad nesugadintumėte gaminio. Aliuminio elektrodai greitai oksiduojasi, pradarius pakuotę, reikia greitai sunaudoti.
Suvirinimas TIG būdu su AC/DC suvirinimo aparatu. Tai pats tobuliausias aliuminio suvirinimo būdas, kuriam reikia gero suvirintojo ir specialios suvirinimo įrangos. Šiam būdui netinka paprasti nuolatinės srovės TIG DC aparatai. Dėl specifinių aliuminio oksido savybių, galima naudoti tik TIG AC/DC kintamos srovės suvirinimo aparatus.Tokių aparatų kainos prasideda nuo 3 tūkst. eurų. Apie šį suvirinimą daugiau rašėme ankstesniame straipsnyje “Aliuminio suvirinimas TIG būdu”. TIG suvirinimas – tai kruopštus darbas, kurio metu išgaunamos gražios, lygios siūlės, galima suvirinti plonus lakštus, nedidelius gaminius. Virinant šiuo būdu, dar reikės argono dujų, aliuminio vielos strypelių ir nelydaus volframinio elektrodo (tinka žali, skirti specialiai aliuminio suvirinimui arba universalūs pilki, auksiniai elektrodai).
- Aliuminio virinimas
- Aušinimo sistemos remontas
- Automobilių stiklų keitimas
- Duslintuvo remontas / virinimas
- Dyzelinių ir benzininių variklių kuro sistemų remontas ir diagnostika
- Elektronikos remontas / programavimas
- Generatorių / starterių remontas
- Kompiuterinė diagnostika
- Kondicionieriaus sistemos remontas ir pildymas
- Kuro siurblių remontas
- Padangų remontas
- Pagrindinio diržo ar grandinės keitimas
- Paruošimas techninei apžiūrai
- Patikra prieš perkant automobilį
- Pavarų dėžių remontas ir aptarnavimas
- Pneumatikos remontas
- Purkštukų patikra ir remontas
- Raktų gamyba ir pririšimas
- Ratlankių lyginimas ir remontas
- Ratų montavimas ir balansavimas
- Stabdžių remontas
- Turbinų remontas ir diagnostika
- Vairo kolonėlių / vairo stiprintuvo siurblių remontas
- Variklio remontas ir aptarnavimas
- Važiuoklės remontas
- Žibintų restauravimas ir remontas